Google привітав із Днем вишиванки дудлом із автентичними мотивами

115
Google
Foto: Google

Google присвятив свою стартову сторінку Дню вишиванки. Ілюстрацію для нового дудла намалювала українська художниця Тетяна Якунова.

Про це йдеться у пресрелізі компанії.

«Найбільше часу у роботі над цим проєктом я присвятила вивченню національної вишивки та численних візерунків. Більшість елементів святкового дудла я створила, надихнувшись різноманіттям традиційних елементів вишивки з різних куточків України», — розповіла художниця.

У пресрелізі додали, що для створення візерунка на вишиванці можна використовувати більше 250 видів вишивальних швів. Вони поділяються на три категорії: квіткові орнаменти, зооморфні фігури та геометричні фігури. Усі вони є на святковому дудлі.

День вишиванки — поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. Його відзначають уже традиційно у третій четвер травня — цього року 21 травня.

Свято заснували в Чернівцях у 2006 році. Тоді студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але надалі свято вийшло на всеукраїнський рівень, а потім і за межі України.

Як повідомляло BitukMedia: