Галактика, яка схожа на булочку з корицею — фото телескопа Hubble

16
spacetelescope.org

Орбітальний телескоп Hubble зробив знімок галактики нестандартної форми, яка схожа на булочку з корицею.Такі асоціації виникли в експертів NASA.

Про це повідомили на сайті Hubble.

«Для спостерігача її круглий, білий та здебільшого неструктурований центр робить галактику більш схожою на булочку з корицею, ніж на мегаструктуру з зірок та газу в космосі», — йдеться у повідомленні.

Окрім того, галактика UGC 12588 не просто нагадала спеціалістам булочку і вони вирішили її показати, адже вона цікава своєю незвичною формою.

Галактика не схожа на найпоширеніші види — у неї немає ані так званого бару (перемички) посередині з великої кількістю зірок, ані традиційної спіралеподібної форми.

UGC 12588 розташована у сузір’ї Андромеди в північній півкулі. Як пояснили експерти, її класифікували як спіральну галактику, проте, на відміну від класичного зображення, великі рукава зірок та газу дуже тьмяні, непомітні та щільно обвивають центр.

Як пояснили науковці, найчіткіші зображення спіральних рукавів дають блакитні зірки, розташовані по краях галактики. Зазвичай це райони, в яких відбувається активне зореутворення.

Як повідомляло BitukMedia: