Екологічний космос! Японія розробляє дерев’яні супутники, щоб зменшити кількість сміття у космосі

21
ВВС

Кіотський університет спільно з японською компанією Sumitomo Forestry розробляють перший космічний супутник, виготовлений з деревини.

Про це повідомило BBC.

«Ми дуже стурбовані тим, що всі супутники, які знову потрапляють в атмосферу Землі, горять і створюють крихітні частинки глинозему, які літатимуть у верхніх шарах атмосфери протягом багатьох років», — пояснив професор Кіотського університету та японський астронавт Такао Дой.

Науковці планують випустити перші супутники, виготовленні з деревини, вже у 2023 році. Наразі вчені почали дослідження різних видів деревини, які б могли витримати екстремальні умови. Зокрема, вони перевірятимуть, як матеріали витримують різкі перепади температури та вплив сонячного світла.

Наступним етапом буде розробка інженерної моделі супутника й виготовлення моделі для тестового запуску.

Науковці зауважили, що питання накопичення космічного сміття їх дуже непокоїть. Супутники, що виходять з ладу, залишаються у космосі, а коли потрапляють в атмосферу Землі — горять та створюють крихітні часточки, що плаватимуть у верхніх шарах атмосфери ще багато років.

ВВС

Так, за даними Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), навколо Землі наразі літає близько 6 тисяч супутників, з них 60% вже не працюють, тобто є космічним сміттям.

Дослідницька фірма Euroconsult підрахувала, що впродовж найближчого десятиліття щороку з Землі запускатимуть близько 990 супутників. Тож уже до 2028 року на орбіті їх може скупчитися до 15 тисяч.