Дія.City: Мінцифри створили першу у світі віртуальну бізнес-країну

19
фото:

Міністерство цифрової трансформації готує до запуску Дія.City – «першу в світі цифрову бізнес-країну та спеціальний правовий режим для IT-компаній».

Про це повідомив голова Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров.

“Якщо коротко, українці та IT-підприємці з усього світу зможуть реалізувати найамбітніші інноваційні проєкти та ідеї. Без втручання держави”, – зазначив він.

Зокрема, резиденти Дія.City отримають спеціальний податковий режим, можливість застосувати англійське право та третейський суд, спрощений режим валютних розрахунків, самоврядування та наглядову раду з резидентів, онлайн-сервіси «Єдине вікно» тощо.

Компанії зможуть обирати, як оформлювати своїх працівників – за контрактами як ФОП або за трудовими договорами за КЗпП.

За допомогою змін до Кримінального процесуального кодексу планують мінімізувати тиск на резидентів Дія.City та втручання у діяльність IT-компаній. Діятиме мораторій на податкові перевірки резидентів.

Так, за словами Федорова, зараз в уряді готують закон про віртуальну економічну зону, зокрема зміни до трудового законодавства та Податкового кодексу.

У першому кварталі 2021 року планують відкрити «посольство Дія.City», запустити пілотну версію системи та почати реєструвати перших резидентів.

Таким у Мінцифри бачать ефект від запуску «цифрової бізнес-країни»:

фото: МЦТУ

Як повідомляло BitukMedia: