Астрономи представили детальну рентгенівську карту неба

32
Фото: SRG/eROSITA

Німецький космічний телескоп eROSITA зробив детальну рентгенівську карту неба. На ній позначені чорні діри та джерела рентгенівського випромінювання.

Про це повідомляє Інститут фізики імені Макса Планка.

Перед створення карти телескоп 182 дні досліджував небо. Йому вдалося зафіксувати понад мільйон джерел рентгенівських променів. Науковці заявили, що за пів року вони виявили приблизно стільки ж джерел, скільки за 60 років існування рентгенівської астрономії.

На новій карті видно чорні діри, вибухи зірок та гарячий газ. Карті надали кольорове зображення, щоб краще показати, що відбувається на небі.

Так, синій колір позначає рентгенівські промені вищої енергії, зелений — промені середньої енергії, жовтий — промені низької енергії.

Зелений та жовтий кольори, які займають більшу частину карти, є гарячим газом у галактиці. Саме цей матеріал містить інформацію про формування та еволюцію Чумацького шляху.

Розсіяне червоне сяйво вгорі та внизу карти показує випромінювання від гарячого газу за межами нашої галактики. А білі цяточки — це ознаки надмасивних чорних дір. За словами науковців, близько 80% усіх джерел рентгенівського випромінювання є надмасивні чорні діри у віддалених галактиках.

Орбітальний телескоп eROSITA запустили у липні 2019 року. Він досліджував небо приблизно за 1,5 мільйона кілометрів від Землі. Телескоп повністю в експлуатацію ввели торік у грудні. Він має повільно обертатися та «сканувати глибини космічного простору».

Рентгенівську карту неба зробили на основі першого дослідження телескопу. Протягом 3,5 років він має провести ще сім досліджень, щоб вдосконалити свої дані.

Як повідомляло BitukMedia: