5 хвилин і можна їхати! Випустили акумулятори для електромобілів, які швидко заряджаються

41
Фото: store-dot.com

На заводі вперше вироблено літій-іонні акумулятори для електромобілів, які повністю заряджаються за п’ять хвилин.

Про це повідомило The Guardian.

«Швидкозарядні акумулятори розробив ізраїльський стартап StoreDot, а виробили їх на заводі китайської компанії Eve Energy. Перша демонстраційна партія налічує 1000 штук. Раніше стартап вже випробував батареї на телефонах, дронах і скутерах», — ідеться у повідомленні.

Електрокар із батареєю, яка заряджається лише за п’ять хвилин, може стати проривом, адже тоді автомобілі з двигуном внутрішнього згорання, що заправляються паливом приблизно за той же час, втрачатимуть важливу конкурентну перевагу. Однак використання акумуляторів StoreDot вимагатиме потужніших зарядних станцій, ніж використовуються зараз.

У стартапі вважають, що наразі головною перешкодою для розвитку електромобілів є не їхня вартість, а запас ходу. Багатьох утримує від покупки електрокара побоювання застрягти з розрядженою батареєю посеред шосе, а також необхідність годинами чекати на повну зарядку.

Зараз в літій-іонних батареях використовують анод із графіта, який проводить іони літія. Якщо таку батарею надто швидко зарядити, вона вийде з ладу. Натомість StoreDot замінили графіт на напівпровідники на основі германія, в яких іони рухаються швидше. Вже цього року розробники планують створити прототип акумулятора з кремнієм, який коштує значно дешевше за германій. У масовому виробництві така батарея коштуватиме приблизно так само, як і звичайні літій-іонні акумулятори зараз.

StoreDot залучила 130 мільйонів доларів інвестицій, зокрема від Daimler, BP, Samsung і TDK. Зокрема BP планує посприяти зі створенням відповідної інфраструктури для нових швидкозарядних акумуляторів. Торік ізраїльський стартап отримав нагороду Bloomberg New Energy Finance Pioneer як піонер нової енергетики.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за викладений зміст, він не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів.

Як повідомляло BitukMedia: