3D-візуалізація: як виглядав стародавній Поділ Києва

90
facebook.com/kyivrivergate

3D-візуалізацію отримала частина однієї з найдавніших історичних місцевостей української столиці – район Поштової площі.

Про це повідомляє BitukMedia.

У відео ролику представлений один із головних та найбільш розвинутих в’їздів на територію Подолу часів України-Русі – триярусна Хрещатицька брама.

Усього на Подолі було 6 брам. Після ознайомлення з воротами глядач потрапить в середину, на центральну вулицю, вимощену деревом. Уздовж неї тягнуться огороджені дерев’яні садиби – зруби.

Також показане умовне відтворення першого православного храму – Іллінської церкви, що вперше згадується у літописах у 945 році. Умовне, оскільки ані її зображень, ані археологічних слідів до наших часів не відкрито.

Як збирали матеріал?

Матеріал для цифрової реконструкції зібрали на основі наукової літератури і консультацій з Історично-культурним центром «Річкова Брама Києва» та ініціативною групою «Музей на Поштовій площі», а також з огляду на останні новини щодо археологічних знахідок на цій території.

Презентація повної 3d візуалізації

Презентація повної 3d візуалізації Поштової площі середньовічного періоду відбудеться в Музеї на Поштовій площі 12 лютого 2021 року о 20.00.

Вхід на локацію напроти фунікулеру поряд з Церквою Різдва Христового. Про подію докладніше можна прочитати за посиланням.