13 — щасливе число: українсько-американську ракету успішно вивели на орбіту

11

Українську ракету-носій «Антарес» успішно вивела на орбіту вантаж NASA для Міжнародної космічної станції.

Про це повідомила пресслужба українського держпідприємства «Південне», що брало участь у створенні ракети.

«20 лютого о 19 годині 36 хвилин за київським часом (о 12 годині 36 хвилин за північноамериканським східним часом) із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся перший у 2021 році пуск ракети-носія середнього класу «Антарес», — зазначили там.

Близько 3628 кілограмів корисного вантажу вивели на орбіту у транспортному кораблі Cygnus. Під час цієї місії він отримав ім’я на честь вченої-математика NASA Кетрін Джонсон. Прибуття Cygnus до МКС заплановане на 22 лютого.

До станції мають доставити провізію, речі для екіпажу та матеріали для наукових досліджень. Потім корабель має вивезти з МКС та утилізувати у щільних шарах атмосфери відпрацьований вантаж.

На МКС за допомогою ракети також доставлять суперкомп’ютер SBC-2, розроблений Hewlett Packard і NASA. Його використовуватимуть для аналізу даних про стан здоров’я астронавтів, розшифровки і аналізу їх ДНК прямо на борту МКС, а також для аналізу результатів спостережень за полярними покладами льоду і блискавками в атмосфері Землі.

Окрім цього під час місії на орбіту Землі виведуть низку кубсатів (формат малих штучних супутників) та наносупутників.

Як повідомляло BitukMedia: