Вишиванку «білим по білому» готують до включення у ЮНЕСКО

108

У Полтаві готують до включення до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО унікальну вишиванку — «білим по білому».

Про це повідомили у Полтавській обласній державній адміністрації, яка разом із Департаментом культури і туризму проводять підготовчу роботу.

Як зазначив директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Дмитро Соколов, зараз усе на етапі збору необхідних документів. І зазначив, що «ЮНЕСКО – найвищий ступінь визнання».

«Вишивка «білим по білому» має до 100 технік: гладь, мережка, рахункові техніки. Вишивальниці й нині шиють вручну й рахують переплетення ниток полотна, тому й орнамент більш геометризований. Вишивка трудомістка та забарна, швидко її не зробиш, тому й дорога. Це класична вишивка, яка пережила всі рівні й вийшла на найвищий», – розповів заслужений майстер народної творчості України, голова Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Пілюгін.

Зустрічі з майстрами триватимуть щотижня до кінця листопада з метою популяризації елементу нематеріальної культурної спадщини «Технологія виконання вишивки «білим по білому» та підвищення обізнаності серед мешканців Полтавської області.

Зазначимо, нещодавно вишиту «білим по білому» сорочку для королеви Великої Британії Єлизавети ІІ зробили майстрині з Решетилівки.

Як повідомляло Bituk.Media:

Офіційно: український борщ став культурною спадщиною

Аккерманську фортецю внесуть до списку ЮНЕСКО

Косівську кераміку внесли до списку ЮНЕСКО