В Україні стартували зйомки нового ігрового фільму

28
Сіль для моря
Фото: usfa.gov.ua

В Україні розпочались зйомки ігрового короткометражного фільму-дебюту Сніжани Гусаревич «Сіль для моря».

Про це повідомляє пресслужба Держкіно.

Стрічка стала одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно й отримала державну фінансову підтримку розміром 1 398 986 грн (100% загальної вартості виробництва фільму).

Сніжана, яка раніше займалася документальними проєктами та знімала соціальну рекламу, є також співавторкою сценарію стрічки. В його основі — книга львівської письменниці Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Білий Кит»: історія про чотирнадцятирічну дівчину Лізу, яка стала об’єктом цькування і втратила сенс життя.

За словами авторів фільму, його головною ідеєю є показати сучасним підліткам, що вони не самотні, що проблема цькування (булінгу) вже вирішується на законодавчому рівні, що необхідно говорити про свої проблеми вголос, агресія завжди має причину, однак розірвати коло можна лише за допомогою інших.

“У 2017 році в Інтернеті я побачила жорстоке відео, в якому група дівчаток-підлітків намагалась повісити їхню ровесницю. Річ була лише в тому, що кривдницям не сподобалися її слова. Це відео шокувало мене. Я не розуміла, чому в українській культурі так мало про це говорять. Я вирішила знімати кіно на цю тему і довго шукала першоджерело в українській літературі. Перед тим, як почати писати сценарій, я поспілкувалась із десятьма підлітками у віці 9–16 років. Більшість із них зазнали булінгу. Серед з них — і моя дитина”, – говорить Сніжана Гусаревич

Хто працює над створенням?

Авторами сценарію фільму є Сніжана Гусаревич та Владислав Попко, продюсерка фільму — Поліна Герман, операторка — Таня Дуднік, художниця-постановниця — Марія Мойсеєнко, кастинг-директорка — Яна Суська. Виробництвом картини займається Up Ua Studio.

У ролях: Анна Жураківська, Олександр Іванов, Ніна Макарчук, Данило Каменський, Анна Іванова, Арсеній Марков, Тетяна Скляр, Олеся Надєєва.

Як повідомляло BitukMedia: