Уперше за рік додому повернулися українські полярники — як їх зустрічали?

15
facebook.com/AntarcticCenter

Після року роботи на станції «Академік Вернадський» 25-та Українська антарктична експедиція повернулася додому. 

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповіла пресслужба Національного антарктичного наукового центру.

«Так, наші полярники нарешті вдома — вони повернулися до України», — розповіли нам.

Так, після року роботи на станції “Академік Вернадський” 25-та Українська антарктична експедиція (УАЕ) повернулася додому. Команда прилетіла в аеропорт “Бориспіль” 29 квітня 2021 року. Разом з ними також приїхала сезонна експедиція, учасники якої працювали на станції близько двох місяців.

Шлях полярників в Україну почався 19 квітня. Спершу вони подолали кораблем протоку Дрейка, дісталися портового чилійського міста Пунта-Аренас, а вже звідти з двома пересадками (Сантьяго, Париж) летіли додому.

«Варто відзначити, що зараз у Чилі жорсткий локдаун, країна закрита на в’їзд та виїзд. Тому ми дуже вдячні українським дипломатам, насамперед Віталію Цимбалюку – Тимчасовому повіреному у справах України в Республіці Чилі, які допомогли нашим полярникам швидко повернутися додому», — відзначив очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Сльози радості, обійми та шампанське – так полярників і полярниць зустрічали в “Борисполі” їхні рідні, друзі та колеги.

Учасники експедицій виконували в Антарктиді різні завдання. Зимувальний загін 25-ї УАЕ цілий рік проводив геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, робив щоденні безперервні вимірювання, підтримував роботу станції, здійснював посильний ремонт.

З приїздом сезонного загону роботи з модернізації значно активізувалися, зокрема, було залито фундамент та встановлено новий потужний кран, замінено систему опалення, встановлено антену для безлімітного інтернету тощо. Сезонна команда включала також науковців, які працювали за окремими програмами досліджень.

Як повідомляло BitukMedia: