Уперше в історії україномовна пісня потрапила в чарт Billboard. Кому ж із наших музикантів це вдалося?

11

Пісня українського гурту Go_A SHUM дебютувала на 80-ому місці в чарті Billboard Global 200 excl US. Музиканти стали першими українцями, яким вдалося потрапити до престижного рейтингу.

Про це повідомили на офіційному сайті журналу.

«Це техно-переосмислення веснянки, традиційної пісні, яку співають під час весняних народних обрядів», – зауважили у виданні.

Так, SHUM – це перша україномовна пісня в історії, якій вдалося потрапити в чарти Billboard. Відповідний список було опубліковано на офіційному сайті журналу.

За основу пісні було взято українську гру-веснянку «Зелений шум» — це і відзначили представники рейтингу. Цікаво, що цю веснянку вперше було записано етнографами 1856 року.

culturaukraine

Також, як писало закордонне видання The Guardian, Україна представила пісню з «безсумнівно швидким ритмом на Євробаченні».

До того ж наша країна стала єдиною, представники якої завжди ставали фіналістами конкурсу. Зараз загальна кількість потраплянь українців із півфіналу у фінал – 16 разів. І цей рекорд точно не буде побито у найближчі 17 років.

Нагадаємо, відбулося Євробачення-2021, переможцями якого став італійський рок-гурт Maneskin з піснею Zitti e buoni (замовкніть і будьте чемними — ред.). Український же гурт Go_A посів п’яте місце. Україну випередили Франція, Швейцарія та Ісландія.