Український парапланерист установив рекорд Європи, пролетівши понад 350 км

187

Український парапланерист установив європейський рекорд, здійснивши 350-кілометровий політ між декількома областями України.

Про це повідомив Богдан Базюк на своїй сторінці в Facebook.

Зазначається, що 50-річний Богдан Базюк із села Тересва Закарпатської області – бувалий рекордсмен України з парапланерного спорту.

Погода цієї весни нас не часто радує, крім цього карантинні обмеження змушують добре подумати, перш ніж летіти далеко,…

Опубліковано Богданом Базюком Субота, 23 травня 2020 р.

Рекордний політ

21 травня 2020 року Богдан Базюк перевершив себе, здійснивши рекордний політ на 353,3 км. Це найдовший політ у рівнинній місцевості в усій Європі нинішнього року –так характеризує досягнення українця профільний сайт компанії Nova.

Базюк стартував близько полудня в районі села Вітрівка Київської області, а приземлився ближче до 20:00 того ж дня у Вознесенському районі Миколаївської області. Його політ тривав 7 годин 34 хвилин, середня швидкість становила близько 46 км/год, а загальна відстань склала 353,3 км.

Того дня, 21 травня, це була вже друга спроба Богдана Базюка встановити рекорд – проте перший раз того ранку він пролетів лише 5 км.

Український спортсмен розповідає, що навіть за хорошого прогнозу погоди його завдання ускладнювалося через відсутність транспортного сполучення в Україні, що вимагало особливої уважності до маршруту та скорочувало кількість можливих спроб.

Близько години із семи годин свого польоту Базюку довелося летіти в складних погодних умовах, і це була найменш приємна частина дистанції, каже рекордсмен.

«Температура була не вище кількох градусів за Цельсієм, тому я змерз, хоча одягнувся тепло. Але потім погода виправилася», – ділиться він.

Базюк розповідає, що з Вознесенського району Миколаївської області, де вже майже на заході сонця завершився його політ, його забрали машиною друзі. «Навряд чи я пролетів би далі, навіть якби стартував раніше», – вважає він. Більше технічної інформації про рекордний політ українця можна знайти тут.

Як повідомляло BitukMedia: