Українські розумні окуляри підкорили виставку інновацій у Женеві

54
life.pravda.com.ua

Розробка українського винахідника Сергія Лисіна – розумні окуляри – здобула золоту медаль на Міжнародній виставці інновацій у Женеві The International Exhibition of Inventions of Geneva. 

Про це повідомила Українська правда.

«Це один з найбільших та найпрестижніших щорічних конкурсів у світі, в якому беруть участь розробники із 45 країн, повідомили у Малій академії наук», — зауважило видання.

Свій винахід Сергій назвав Nutis. Розумні окуляри можуть порахувати калорійність страви за лічені секунди.

Вони працюють в тандемі із мобільним додатком, де зображено, скільки енергії спожито і скільки витрачено.

Достатньо лише вдягнути окуляри та подивитися на страву: картинка зафіксується та відправиться на сервер, де і порахується калорійність їжі, а інформація з’явиться на екрані смартфона.

«Користувач може контролювати свій денний раціон: кожне прийняття їжі окуляри порахують, а в кінці дня додаток виставить «рахунок» спожитих за день калорій. Це буде корисно не лише тим, хто турбується про свою фігуру, а й, наприклад, людям з алергією чи хворим на діабет: додаток підкаже, які продукти можна їсти, а від яких краще відмовитись», – пояснив Сергій.

telegraf.design

Також Nutis має вбудований трекер, який стежить за фізичною активністю – ходьбою, бігом, тренуваннями. Так система рахує не лише спожиті, а й витрачені калорії.

За словами винахідника, користувач може надати доступ до свого додатку тренеру, аби той дистанційно контролював підопічного.

Розумні окуляри можуть рахувати не лише калорійність спожитої їжі, а й кількість випитої води. Також керувати системою можна голосом. А ще Nutis допомагає шукати рецепти страв.

Протестувати додаток може охочий: для цього потрібно заповнити спеціальну форму.

Окрім Сергія серед українців були й інші призери. Так, срібну медаль на конкурсі здобув студент Київської політехніки Станіслав Скоробогатов за удосконалення електромобіля.

telegraf.design

The International Exhibition of Inventions of Geneva – щорічний конкурс,  найбільша глобальна подія, присвячена інноваціям та новим продуктам. На ньому представлені тисячі 1000 інновацій та винаходів. Цьогоріч Україна вперше брала участь у виставці.

Як повідомляло BitukMedia: