Українські бібліотеки стануть центрами цифрової освіти

883
Цифрова бібліотека
Цифрова бібліотека

Міністерство цифрової трансформації України 26 травня підписало меморандум про співпрацю з Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, Інтернет Асоціацією України та Громадською організацією «Всеукраїнська громадська організація Українська бібліотечна асоціація».

Як зазначається на сайті “Дії”, меморандум передбачає обмін ресурсами на створення осередків формування цифрової грамотності на базі публічних бібліотек у всіх регіонах України.

“Буде вдосконалено комунікацію між представниками органів місцевого самоврядування, фірм-провайдерів і керівників публічних бібліотек на місцях для створення техніко-технологічних та фінансових умов щодо підключення публічних бібліотек до інтернет-мережі”, – ідеться у повідомленні.

Окрім цього, планується впровадження програми державних субвенцій і захищених статей Державного бюджету України на 2021 рік для відповідного технічного оснащення і підключення публічних бібліотек до Інтернету, стимулювання розвитку широкосмугового доступу до Інтернету в цих закладах.

Також команда Дії залучатиме представників бізнесу до допомоги публічним бібліотекам щодо технічного оснащення і підключення до Інтернету і розвитку взаємних програм партнерства.

Сторони інформуватимуть територіальні громади про переваги використання онлайн-сервісу «Бібліотека для тебе — Library for you». Ще важливим є залучення відповідних фахівців і консультантів до проведення на базі публічних бібліотек занять із відповідними верствами населення з розвитку цифрової грамотності і формування цифрових навичок.

Як повідомляло BitukMedia: