Стане першою жінкою у світі: українка диригуватиме на Байройтському фестивалі

24
фото: lvivmozart.com

У 2021 році вперше в історії на всесвітньо відомому Байройтському фестивалі у Німеччині диригуватиме жінка. Це буде українка Оксана Линів.

Про це повідомляє DW.

«Ріхард Вагнер написав для жінок важливі та визначальні ролі у своїх операх та зобразив їх надзвичайно емансипованими. Ось чому, я думаю, він би пишався тим, що майже через 140 років після його смерті жінка вперше втілить в життя його чудову музику», — розповіла Линів.

Під керівництвом Линів буде виконана опера «Летучий голландець». Режисером вистави стане росіянин Дмитро Черняков, який також стане дебютантом на Байройтському фестивалі.

Цього року Байройтський фестиваль, на якому виконують твори німецького композитора 19-го століття Ріхарда Ваґнера (Richard Wagner), вперше в післявоєнній історії скасували через пандемію коронавірусу. Однак наступного року захід має відбутися, впевнена Катаріна Ваґнер.

«З боку акціонерів є абсолютна воля зробити фестиваль у 2021 році можливим», — сказала вона. Директорка фестивалю зазначила, що він відбудеться за всіма необхідними безпековими нормами.

Оксана Линів народилася в Бродах на Львівщині в сім’ї музикантів. Її викладачі у Львівській музичній академії радили їй відмовитись від «нежіночої» професії диригента і замість цього рекомендували їй грати на флейті. Втім, вона не дослухалася до їхніх порад. З 2008 по 2013 рік диригентка очолювала Одеський оперний театр.

Линів продовжила свою кар’єру в Західній Європі асистенткою Кирила Петренка в Баварській державній опері в Мюнхені. У 2017 році вона стала першою жінкою, яка обійняла посаду музичного керівника опери в Граці.

Як повідомляло  BitukMedia: