Письменницю із Закарпаття номінували на Премію Ганса Крістіана Андерсена

12
zakarpattya.net.ua

Українську письменницю Галину Малик номінували на Міжнародну премію Ганса Крістіана Андерсена – найпрестижнішу у світі премію у сфері дитячої літератури.

Про це повідомило Закарпаття онлайн.

«Лавреатів оголосять у квітні 2022 року, в день народження видатного данського казкаря. Наразі ще жоден українець не здобував цієї відзнаки», — ідеться у повідомленні видання.

Номінування українських авторів на премію Андерсена стало можливим завдяки Національній секції IBBY (International Board on Books for Young People), яка віднедавна з’явилася у Національній бібліотеці для дітей і метою якої є пропагування книг для дітей.

Свого часу на премію Андерсена номінували Всеволода Нестайка, лауреатом він так і не став, але його внесли до Почесного списку цієї премії.

Премію Андерсена дають не за окремий твір, а за життєвий доробок автора.

Галина Малик – відома, як письменниця, перекладачка, редакторка, громадська діячка, укладачка антологій закарпатської літератури ХХ століття, у тому числі поезії та прози для дітей, авторка першого українського новітнього коміксу для дітей (у співавторстві з художником А.Гойдою), українського «фентезі для найменших» та підліткового соціального фентезі (дилогія “Злочинці з паралельного світу”).

Вона є авторкою першої української інтерактивної дитячої книги для iPad.

Лауреатка премії журналу «Перець» за найкращі вірші для дітей, премії ім. Олександра Копиленка за повісті «Аля в країні Недоладії», літературної премії ім. Лесі Українки.

Як повідомляло BitukMedia: