Майдан. Меморіал. Музей — український музей номінували на Премію Європейського Союзу

14

Київський виставково-освітній простір «М³: Майдан. Меморіал. Музей» номіновано на Премію Європейського Союзу в галузі сучасної архітектури – нагороду Міс ван дер Рое.

Про це повідомили на сторінці Національного музею Революції Гідності.

«КУБ – наш виставко-освітній простір “М³: Майдан. Меморіал. Музей” номіновано на EU Prize for Contemporary Architecture — Mies van der Rohe Award! Тішимося разом із urban curators – авторами архітектурної ідеї цього проєкту та архітектором Єгором Штефаном!», — прокоментували на сторінці.

Тимчасову конструкцію М³ було відкрито 21 листопада 2019 року на місці будівництва Національного музею Революції Гідності. Автори архітектурної ідеї проєкту – агенція Urban Curators та архітектор Єгор Штефан.

Ідея «куба» – не відтворювати споруду музею, а актуалізувати її зміст. Усередині куба розміщується спіральна галерея, що підіймається догори довкола атріуму. Постір може слугувати відкритим університетом, концертним і театральним майданчиком. На виставці є інтерактивні елементи для відвідувачів. Зокрема це карта революції, над якою можна згадати значущі місця протестів, а також пов’язати стрічку з побажанням або словами на спомин.

«Тимчасове перетворення – саме той інструмент, який допоможе наблизитися до створення будівлі музею. Забезпечення публічного доступу на ділянку, допоки побудова ще не почалася, – таке ж важливе, як демонстрація архітектурної візуалізації проєкту», – пояснили автори.

Премію, названу на честь архітетора Людвіга Міса ван де Рое, – учасника Баухаусу та засновника «інтернаціонального стилю», – вручають раз на два роки. Перед цим премію вручали 2019 року, та через пандемію коронавірусу наступну церемонію відтермінували. Тож короткий список номінантів оголосять аж через рік, а переможців – у квітні 2022 року. Вручення премії відбудеться у травні 2022 року.

«Цією премією відзначають досконалість у галузі архітектури та привертають увагу до важливого внеску європейських фахівців у розробку нових концепцій та технологій. Премія також має на меті просувати професію архітектора», — зауважили на сторінці музею.

Як повідомляло BitukMedia: