Львівські курсанти випустилися, як американські у Вест-Пойнті

62

У суботу, 20 червня, Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного випустила 654 молодих лейтенантів.

Урочиста церемонія вперше відбулась без родичів випускників, аби дотриматися карантинних вимог. Вони мали змогу дивитися випуск онлайн, а також без марширування.

Окрім цього урочистості відбулися не на плацу Академії, як зазвичай, а на стадіоні польової бази Яворівського полігону.

Серед цьогорічних впускників 131 лейтенант є учасником бойових дій. Диплом отримала 21 лейтенантка.

Привітали випускників присутні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр Олег Немчінов, головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак, єпископ УГКЦ Степан Сус, військові з Канади, а також керівництво Львова та області.

Уперше молоді лейтенанти сидячи слухали промови і тільки стоячи та оплесками вшановували важливі промови чи нагородження найкращих. Уперше не було стройового маршу. Усе було вишукано і мало камерну стилістику. А замість монет у небо полетіли кашкети випускників.

 

Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного внесла значний внесок у розбудову війська, підготовку військових кадрів та бойових частин. За роки війни на Донбасі Академія підготувала 18 954 офіцерів, понад 106 тисяч сержантів і солдат.

«Серед випускників Академії – 9 Героїв України, 378 кавалерів державних нагород. А 64 її випускники віддали своє життя за свободу і незалежність України», − наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Як повідомляло BitukMedia:

За 12 років різко збільшилася кількість жінок у Збройних силах;

Почесні найменування ЗСУ: українізація війська набирає обертів;

ЗСУ отримають понад 60 сучасних мобільних лазне-пральних комплексів.