Горбатому “Запорожцю” виповнилось 60 років

23
Цього року в першої української малолітражки ЗАЗ-965 ("Горбатий Запорожець") ювілей – їй виповниться 60 років. У 1983 році у місті Лева було створено перший в Україні клуб власників та поціновувачів цієї моделі – авто-фан-клуб "ЗАЗ-Козак", тож тут відзначатимуть День народження "Запорожця". Святкування відбулось, у Львові, на площі Музейній, поряд зі "Свічковою мануфактурою". Український гурт "Піккардійська терція" тут виконав гімн "Запорожцю", після чого поціновувачі автівок розрізали великий святковий торт. Зазначимо, вперше у Львові гімн "Запорожцю" вокальна формація "Піккардійська терція" виконала у 1999 році.
Цього року виповнюється 60 років першій українській малолітражці ЗАЗ-965. Традиційно у Львові поціновувачі ретро-автомобіля оригінально відзначили день народження «Запорожця».

Про це повідомляє Укрінформ.

«Цього року ми збиралися на міжнародний зліт в Запоріжжя, на батьківщину Запорожця, але його через коронавірус скасували, то ми вирішили зробити свято у Львові. Міська рада не дозволила багато машин збирати, тому ми поставили лише 3, з них 2 – оригінальні і одну перероблену в вантажну, на якій привезли торт. Символічно до дня народження торт мав 6 кг, оскільки святкуємо 60 років горбатого Запорожця. Під час святкування презентували поштові конверт та марку, підготовлену львівськими філателістами з нагоди ювілею, які відразу ж і погасили», – сказав організатор заходу Євген Кравс.

Урочистості відбулися на площі Музейній, поряд зі “Свічковою мануфактурою”.

У рамках святкування близько 50 людей влаштували «парад елеганції». Під іноземні хіти 60-70-х років, вони зробили показ радянської моди тих часів.

Під час розрізання торту, яким пригостили всіх охочих, вокальний гурт «Пікардійська терція» виконав гімн «Горбатому Запорожцю», який вони написали ще в 1999 році.