Борщ у рейтингу найкращих супів світу за версією CNN

68

Український борщ став однією з найсмачніших перших страв за версією CNN. Видання склало власний список 20 найкращих супів світу.

Традиційна українська перша страва посіла 3 місце. До списку також увійшли найсмачніші супи, які готують в різних частинах світу.

Автори рейтингу підкреслили, що борщ – це не просто суп з буряка. Гострого смаку йому надає квас – молочно-ферментований буряковий сік. Що є регіональною особливості цієї фірмової страви.

”Шматочки ніжного буряка плавають у яскраво-червоному бульйоні супу, який обожнюють в Україні й по всій Східній Європі”, – йдеться у статті.

Також журналісти CNN наголосили, що зв’язок українського борщу з Росією – спірний. «І хоч інколи борщ пов’язують з російською кухнею, це твердження активно заперечується», – зазначили у виданні.

Відзначимо, що Експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики України проголосували одноголосно за внесення елементу «Культура приготування українського борщу» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Згідно з рейтингом CNN, до переліку найкращих перших страв увійшли:

1. банга – Нігерія;

2. фо – В’єтнам;

3. борщ – Україна;

4. буябес – Франція;

5. кальдо-верде – Португалія;

6. чорба фрік – Алжир;

7. чупе де камаронес – Перу;

8. ґаспачо – Іспанія;

9. арахісовий суп – Західна Африка;

10. гамбо – США;

11. харіра – Марокко;

12. харчо – Грузія;

13. ланьчжоуський суп з яловичиною та локшиною – Китай;

14. мохінга – М’янма;

15. менудо – Мексика;

16. мокека-де-камарау – Бразилія;

17. сото аям – Індонезія;

18. том ям – Таїланд;

19. рамен – Японія;

20. йогуртовий суп Yayla çorbasi– Туреччина.