Заради супергероїв сучасності: Бенксі продає свою картину

26
Фото: Banksy / Instagram

Британський вуличний художник Бенксі виставить на аукціон Christie’s одну зі своїх робіт, присвячену пандемії коронавірусу.

Про це повідомило BBC.

«Ця робота віддає данину силі та стійкості тих, хто виявив справжні лідерські якості під час пандемії — працівників нашої служби охорони здоров’я», — зауважила представниця Christie’s Кетрін Арнольд.

Роботу під назвою «Game Changer» («Зміна правил гри», «Переламна мить») Бенксі представив у травні 2020 року в лікарні Саутгемптона, англійське графство Гемпшир. Її художник присвятив лікарям, які борються з епідемією коронавірусу.

Тоді ж Бенксі залишив працівникам лікарні записку: «Дякую за все, що ви робите. Сподіваюся, що ця робота трошки освітлить місце, навіть якщо воно буде лише чорно-білим», — йшлося в посланні.

Так, полотно розміром метр на метр із 8 по 15 березня експонуватиметься в офісі Christie’s у Лондоні, а 23 березня його продадуть на аукціоні. Стартова ціна роботи — 2,5-3,5 мільйона фунтів стерлінгів (96-134,5 мільйона гривень).

Отримані від продажу картини на аукціоні кошти Бенксі передасть Національній службі охорони здоров’я Великої Британії. При цьому копія «Зміни правил гри» залишиться в лікарні Саутгемптона.

Хто такий Бенксі?

Бенксі — псевдонім англійського андерграундного художника графіті, політичного активіста та режисера, особа котрого не встановлена. Навколо його біографії та справжнього імені точиться багато суперечок. Згідно з найпоширенішими версіями, його справжнє ім’я — Роберт або Робін Бенкс.

Графіті Бенксі почали з’являтися на вулицях з початку 1990-х років. Нині його роботи оцінюються в мільйони доларів і значно збільшують вартість нерухомості, на якій розміщені.