Вшануймо наших козаків: Україна відзначає День захисника

20

14 жовтня в Україні відзначають День захисника, День українського козацтва і Покрови Пресвятої Богородиці, а також день створення Української повстанської армії.

Про це розповідає BitukMedia.

«Із сумом і вдячністю ми вшановуємо світлу пам’ять полеглих захисників і захисниць України, які згоріли у жертовному вогні боротьби за незалежність нашої держави. Цей вогонь освітлює нам і прийдешнім поколінням шлях до перемоги й утвердження сильної, успішної, європейської держави. Дорогі захисники і захисниці України, нехай сьогодні та завжди вас оберігає Покров Пресвятої Богородиці!», — звернувся до українських захисників Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник ​ Руслан Хомчак.

День захисника України офіційно встановлений указом президента Петра Порошенка від 14 жовтня 2014 року «з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи української громадськості».

Цим же указом Порошенко скасував День захисника Вітчизни, який раніше відзначався 23 лютого.

Дата 14 жовтня вибрана невипадково — у цей день відзначається християнське свято Покрова Пресвятої Богородиці, а в 1999 році встановлено і День українського козацтва.

Богородицю вважають покровителькою українського козацтва та всіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана й узгоджували найважливіші питання.

Сьогодні в багатьох регіонах країни проходять тематичні фестивалі та фізкультурно-патріотичні змагання, у музеях організовують спеціальні виставки, у школах напередодні проходять тематичні уроки.

Як повідомляло BitukMedia: