Рожевий Супермісяць піднявся над Землею — як усе було?

18
Місяць сходить над мостом Сідней-Харбор в Австралії, 27 квітня 2021 року Фото: AP Photo/Mark Baker

Над Землею піднявся Рожевий Супермісяць. У цей час супутник Землі максимально наближається до планети, через що здається більшим та яскравішим.

Про це повідомило Space.

«Перший із двох супермісяців 2021 року перетворився у Суперрожевий повний місяць. Ви маєте можливість дивитися його в Інтернеті, якщо негода закрила живу картинку», — ідеться у повідомленні.

Супермісяць — це астрономічне явище, яке відбувається у момент найбільшого зближення Місяця і Землі, збігаючись із Місяцем уповні. Це стається через те, що орбіта, якою Місяць обертається навколо планети, не є абсолютно круглою, а має форму еліпса. Так, у деяких точках своєї орбіти супутник опиняється на максимально близькій відстані до Землі.

Цього року можна побачити два Супермісяці ㅡ у квітні та у травні. Квітневий Супермісяць можна спостерігати з 25 до 28 квітня, однак свого «піку» він досягнув у ніч на 27 квітня.

У цей час Місяць віддалений від Землі приблизно на 357 378 кілометрів, що приблизно на 8% ближче за відстань середнього повного Місяця (384 400 км). Саме тому Супермісяць може здаватися на 14% більшим і на 30% яскравішим, ніж коли він перебуває у найвіддаленішій точці від Землі.

Квітневий Супермісяць також називають Рожевим, але це пов’язано не з кольором супутника. Насправді його назвали на честь рослини, що має ранній квіт навесні, ㅡ флокса шилоподібного. Залежно від виду флокса, його квіти мають різноманітні відтінки рожевого.

Наступний Супермісяць можна буде побачити вже 26 травня. Якщо ви пропустили квітневий — не варто засмучуватися. Науковці кажуть, що травневий супермісяць буде навіть трохи ближчим до Землі. Хоча неозброєним оком помітити різницю майже неможливо.