Припливли до берегів острову Галіндез: українські полярники помітили двох китів-горбачів

20
facebook.com/AntarcticCenter

Науковці української полярної експедиції помітили одразу двох китів-горбачів, що пропливали повз острова Галіндез, де розташована полярна станція «Академік Вернадський».

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.

«Погляньте, хто завітав у гості до наших полярників, – одразу 2 кити-горбачі! Вони припливли прямо до берегів острову Галіндез, на якому розташована станція «Академік Вернадський». Це досить велика рідкість, адже зазвичай для зустрічі з китами учасники експедицій виходять у море на човнах. А тут зимівники побачили велетенських тварин просто з вікон їдальні, під час сніданку», — написали у дописі Facebook.

Фіксувати китів-горбачів важливо: їхні хвостові плавці мають унікальний візерунок, тож його відстеження дозволяє прослідкувати маршрути міграції й визначити структуру популяцій цих тварин. Українські полярники змогли побачити хвостовий плавець лише одного кита.

facebook.com/AntarcticCenter

Зараз на станції Академік Вернадський перебуває вже 26-та українська наукова експедиція. Вони продовжують тривалі дослідження — зокрема вимірювання концентрації озону в атмосфері та глобальний моніторинг грозової активності.

facebook.com/AntarcticCenter

Крім того, цього року планують започаткувати низку нових досліджень: приміром, із використанням потужного метеорадара вивчатимуть формування хмар та опадів, а також «мови» та «діалекти» китів, записані за допомогою гідрофонів.

Як повідомляло BitukMedia: