Мазанка по-сучасному: український дизайнер створив унікальний проєкт квартири

27
behance.net

Український дизайнер Сергій Махно розповів про свій незвичний проєкт – квартиру-мазанку у багатоповерхівці в Києві.

Світлини дизайну дизайнер опублікував у своєму Facebook.

«Я знаю, що ви вже нагулялися і готові роздивитися наш новий проєкт, який вже побив всі рекорди в інстаграм», — підписав він допис.

За словами дизайнера, Mazanka — це квартира у київській висотці з краєвидом на Дніпро, в якій використали напівзабуті технології будівництва наших прабатьків.

Квартира Mazanka — це діалог архітекторів з минулим. Те, що вийшло в результаті, — крок у напрямку до самобутності сучасного українського дизайну та української культури як такої.

«Мазанкою» в Україні називали невеликі сільські будиночки, що будувалися з дерева, глини та очерету. Назва походить від слова «мазати», тобто покривати шаром глини.

Це екожитло, в якому натуральні матеріали та сучасні технології гармонійно поєднуються, а авторський дизайн підкреслює унікальність та самобутність простору.

Кухня розташована у центральній зоні квартири. Ребристі шафи роблять простір ритмічним. Острів з гранітною стільницею балансує з лампами-глечиками, що привертають увагу розмаєм своїх форм. Лінії кухні легкі та ненав’язливі.

behance.net

Зона вітальні — майже артоб’єкт. Це оздоблений штукатуркою куб, що повторює поверхню глиняних мазанок. Майстриня декілька разів покривала стіну спеціальним розчином, щоб отримати необхідний об’єм. Глина сама створювала свій рельєф: висихаючи, матеріал тріскався й утворював неповторні візерунки. Тут головним спостерігачем за силою природи є авторська лампа Сергія Махно під назвою Ochi.

behance.net

Простір спальні також відкритий і поєднаний із ванною кімнатою. Їх розмежовують лише напівпрозорі легкі двері. Кольори й текстури вітальні продовжуються у спальній зоні, проте розкриваються тут по-новому.

behance.net

Загалом все освітлення у квартирі, крім технічного, створене в майстерні Сергія Махно. Над обідньою зоною, до прикладу, розташувалась плетена із лози лампа. Це ремесло було досить популярним у нашій культурі. Над кухонним островом — сет із чотирьох ламп-глечиків, які взагалі були реалізовані вперше. У спальні поряд з ліжком — керамічна Makivka з колекції Inside.Out, із якою студія потрапила до добірки трендів виставки iSaloni 2019 від ArchDaily.

behance.net

«Квартира дуже успішно проходить тест-драйв. Гості особливо відзначають глиняну «печеру» як щось незвичне і вражаюче. Я ж у ній почуваю себе наче десь посеред дикої недоторканої природи. Відчуваю, що сучасний український стиль дизайну підкорить ще багато сердець», — поділилася враженнями замовниця Анастасія.