Як у Новій Зеландії рятують єдину у світі колонію рідкісних птахів

50
theguardian.com

Жителі селища Пунакаікі, що у Новій Зеландії, вирішили не вмикати вуличні ліхтарі, оскільки вони дезорієнтують рідкісних морських птахів виду вестландський буревісник.

Про це повідомило The Guardian.

«Чи освітлення є стовідсотковою причиною всіх випадків падіння птахів Греймут — не ясно, проте освітлення в цьому районі точно впливає на птахів і дезорієнтує їх, коли відсутнє», — ідеться у повідомленні.

Близько шести тисяч пар рідкісних птахів щороку прилітають з Південної Америки гніздитися на ділянку неподалік від селища. З березня по січень вони виношують та народжують потомство, яке знову відправляється до Південної Америки.

Однак через сучасне освітлення у селищі деякі птахи збиваються зі шляху і вилітають на дорогу, потрапляючи під колеса машин.

Ситуація значно погіршилась, коли у селищі встановили світлодіодні ліхтарі синьо-білого кольору. Цей колір плутає тварин, оскільки птахи харчуються біолюмінесцентною рибою. Коли вони бачать синє світло над морем, то пірнають за здобиччю.

Місцева влада вирішила зробити експеримент та виключити усі ліхтарі на ділянці шосе у 3,5 кілометра.

Ця стратегія знизила кількість птахів, що сідають на дорогу у Пунакаікі. За даними Департаменту охорони природи, щороку у селищі через дезорієнтацію світлом на дорогу вилітають 15-25 вестландських буревісників, однак цього року їх було всього 10.

theguardian.com

Однак повністю проблема не вирішена ㅡ багато пташок почали попадати під колеса у сусідньому селищі.

До того ж місцева влада планує переглянути рішення про відключення світла. У якості альтернативи, там пропонують замінити все освітлення у селищі на теплі відтінки.

Питання захисту цього виду тварин для селища стоїть дуже гостро. Оскільки це єдина у світі колонія розмноження цього рідкісного виду птахів, на рахунку кожна його особина.

Поки питання з освітленням не вирішене, місцева влада рекомендувала жителям носити з собою вночі ліхтарики, але обов’язково тьмяні.

Як повідомляло BitukMedia: