Знайшли гроші: 50 млрд гривень сплатять українським вчителям

103
фото: НУШ

50 млрд гривень потрібно на реалізацію раніше ухваленої постанови уряду про підвищення зарплат педагогів у 2021 році.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

«За попередніми розрахунками фахівців МОН, її (ред.- заробітної плати вчителям) впровадження в дію у 2021 році потребуватиме додатково близько 50 млрд грн (державний бюджет — близько 39 млрд грн, місцеві бюджети — близько 11 млрд грн). Міністерство освіти і науки вкрай зацікавлене у введенні в дію саме цієї постанови, оскільки нею виконуються не лише норми законодавства, а й підвищуються соціальні стандарти та гарантії держави, спрямовані на підвищення рівня життя педагогів», — йдеться в повідомленні міністерства.

10 липня 2019 року Уряд ухвалив постанову №822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», якою передбачається поступове (до 2023 року) підвищення заробітної плати вчителям. Однак тоді постанову було зупинено до 31 грудня 2020 року. Це пояснили тим, що в державному та місцевих бюджетах не вистачає коштів на реалізацію.

Тепер у Міносвіти наголошують, що відповідне питання потребує негайного вирішення, оскільки під час формування бюджету галузі розмір оплати освітян має дуже важливе значення. Тому наразі відбуваються засідання на яких остаточно мають ухвалити бюджет.

Як повідомляло BitukMedia: