За останні два місяці до бюджету надійшло додаткових 400 млн грн податку на алкоголь

33
tsn.ua

У 2019 році в бюджет надходило стабільно менше, ніж у 2018. Водночас останні два місяці спостерігався різкий стрибок — приблизно 400 млн грн додатково за два місяці.

Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет.

«Останні кілька місяців ми ведемо боротьбу з тіньовим ринком алкоголю. Нагадаю, тема важлива. Українці труяться. Чорний ринок призводить до корупції. Бюджет недоотримує значні кошти», — написав він.


Міністр уточнив, що одним з індикаторів успішності боротьби з тіньовим ринком є надходження в бюджет від акцизного податку на лікеро-горілчані вироби.

«Як бачите, у 2019 році в бюджет надходило стабільно менше, ніж у 2018. Однак останні два місяці ми бачимо різкий стрибок — приблизно під 400 млн грн додатково за два місяці», — написав він.

Дубілет пов’язує це з тим, що в Укрспирті, який зараз готується до демонополізації, з’явилося нове керівництво — Сергій Блескун, а також відбувається кадрове оновлення в податковій міліції та інших силових органах.

«Цього року детінізація ринку має продовжитись. З одного боку, маємо закінчити перезавантаження ключових органів. З іншого боку, на боротьбу будуть кинуті технології — від лічильників на виробниках спирту до електронної акцизної марки», — додав він.

Як повідомляло BitukMedia: