Українські банки у 2019-му заробили рекордні 60 млрд грн

39
zn.ua

Прибуток банківського сектору в Україні у 2019 році, за попередніми даними, склав 60 млрд грн, що майже втричі більше, ніж роком раніше.

Про це повідомила у Facebook перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

«Новий історичний рекорд», – написала посадовиця.

Вона підкреслила, що «це не надприбутки держбанків від облігацій внутрішньої державної позики. Це реальний прибуток банківського сектору. Якщо подивитись на процентний дохід держбанків, то інвестовані ОВДП – це всього лише 12%», – повідомила Рожкова.

«Банкірам буде цікавий інший показник – ROE, тобто віддача на капітал. У наших банках ROE сьогодні – 34,2%. Це вище, ніж загальноєвропейський показник – 7% – і вище, ніж у країн-сусідів: Угорщина – 18%, Румунія – 17%, Чехія -16%. Більше 10 українських банків мають показник ROE більше 30%», – додала перший заступник голови НБУ.

Також вона повідомила, що в Україні зменшилася кількість збиткових банків: з 13 у 2018-му до 6 у 2019-му. «Лідер за прибутками – ПриватБанк – 32 млрд грн», – заявила Рожкова.

60 млрд грн. Прибуток банківського сектору у 2019 році за попередніми даними. Майже втричі більше, ніж роком раніше….

Опубліковано Катериною Рожковою Четвер, 13 лютого 2020 р.

Як повідомляло BitukMedia, за даними НБУ, за січень нерезиденти купівлі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) вклали в них 7,5 млрд грн.