Українці відтепер зможуть отримувати банківські послуги у відділеннях Укрпошти

16
Укрпошта
1news.com.ua

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт 2788-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку”, який передбачає розширення фінансових послуг “Укрпошти”.

Повідомляється, що громадяни отримають базові фінансові послуги: зможуть відкривати депозити, щоб зберігати гроші, оплачувати карткою комунальні та інші послуги, отримувати пенсію, соцдопомогу, зарплату, торговельну виручку, а також зможуть приєднатися до ринку онлайн-торгівлі.

У пояснювальній записці до законопроєкту повідомляється про недостатню зону покриття банків України – лише 6% території країни покрито зоною обслуговування банків.

За словами гендиректора “Укрпошти” Ігоря Смілянського, завдяки прийняттю проєкту закону 100% українців зможуть відкривати рахунки.

Також, за його словами, знизяться витрати бюджету на 2 млрд грн на рік.
Як і в минулій редакції законопроєкту, Укрпошта не кредитуватиме фізичних осіб та суб’єктів господарювання за рахунок власних коштів.

Укрпошта також стає учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

За таке рішення проголосували 232 депутати.

“За” проголосували 197 нардепів від фракції “Слуга народу”, 1 – від “ОПЗЖ”, 1 – від “Батьківщини”, 13 – від групи “За майбутнє”, 16 – від фракції “Голос”, 1 – від групи “Довіра” та 3 позафракційних.

Як повідомляло BitukMedia: