Українське зерно має потенціал: Україна вперше експортуватиме насіння до ЄС

19

Європарламент підтримав внесення змін до законодавства ЄС, які дозволять Україні експортувати насіння до Євросоюзу. 

Про це повідомив Кореспондент.

«За рішення про визнання еквівалентності насіння зернових в Україні проголосував 491 євродепутат, 159 — були проти, ще 47 — утрималися», — зазначило видання.

І зауважило, що це рішення ще має підтримати Рада ЄС. У разі позитивного голосування в Раді ЄС воно набуде чинності на 20-й день після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Згідно з новим законодавством, Євросоюз визнаватиме національні умови вирощування та сертифікації насіння у низці третіх країн як еквівалентні тим, що діють на території об’єднання.

Досі ж України не було у цьому списку, через що вона не могла експортувати насіння зернових до Євросоюзу.

Тому ще раніше Київ звернувся до Єврокомісії з проханням додати країну в список і в 2015 році, Комісія провела перевірку стандартів, які застосовуються в Україні.

«За підсумками цього аудиту було зроблено висновок, що польові інспекції врожаїв насіннєвих культур, відбір проб, тестування та офіційного контролю насіння зернових здійснюється належним чином», — підсумувала Комісія.

У поясненні до рішення додається, що його ухвалення сприятиме збільшенню торгівлі між Україною та ЄС.

«Інвестуючи у виробництво насіння в Україні, компанії з ЄС намагаються диверсифікувати зони свого виробництва насіння в усій Європі, аби знизити ризики вирощування лише в одній кліматичній зоні», — зазначено в документі.

Як повідомляло BitukMedia: