Україна втримала позиції в важкій металургії: економіст розповів як зберегти їх надалі

14
Чавун сталь металургія
https://kazlenta.kz/

Попри скорочення обсягів внутрішнього виробництва металургійної продукції в першому півріччі 2020 року, Україна зберегла позиції в світовому рейтингу найбільших виробників чавуну і сталі.

Про це йдеться у звіті Всесвітньої організації виробників сталі (Worldsteel).

Зазначається, що у першому півріччі 2020 року українські підприємства виплавили 9,98 млн т чавуну – це на 2,6% менше, ніж за аналогічний період 2019 року. Таким чином, Україна зберегла 9 місце в рейтингу серед 64 країн-виробників чавуну.

Загалом за звітний період обсяг виробництва чавуну в світі скоротився на 4,4%.

Водночас Україні вдалося зберегти 13 місце у рейтингу найбільших виробників сталі. Українські підприємства виробили 10,1 млн тонн сталі – це на 7,6% менше, ніж в січні-червні 2019 року.

“Скорочення виробництва металургійної продукції в світі в першому півріччі 2020 року спричинене, в першу чергу, негативним впливом на глобальну економіку пандемії COVID-19”, – йдеться у доповіді Worldsteel.

Перспективи української металургії

Економіст Борис Кушнірук в коментарі ВitukМedia розповів про перспективи української важкої металургії.

“Світова економічна криза не зменшується, а може навіть поглиблюватися в наслідок так званої “другої хвилі коронавірусу”. Тому я очікую, що виникне ситуація, коли зростатиме розрив між пропозицією та попитом. Відповідно виграватимуть ті, хто зможе запропонувати дешевшу продукцію.”, – зазначив Кушнірук.

На думку економіста зараз Україна не здатна суттєво зменшити вартість своєї продукції. Також Європа в перспективі 3-5 років може ввести додаткові мита на вітчизняну продукцію що може ще більше витіснити Україну зі світових ринків.

“Європа, а цілком можливо, що і в Штатах (США) почне вводити політку декарбонізації. Тобто буде встановлено додаткові податки на продукцію, яка виготовлена з більшим карбоновим слідом. Тобто тієї, що виготовлена з використанням електроенергії з вуглеводів. І в першу чергу тут йде мова про вугілля”, – прогнозує Кушнірук.

Експерт назвав шляхи розвитку української промисловості які дозволять Україні зберегти свої позиції.

Переробка

Кушнірук вказав на те, що в переробленій сировині меша і собівартість і це допоможе уникнути додаткових податків від політики декарбонізації.

“Потрібно збільшувати частку переробки. Щоб це була не просто чорна металургія. Тоді в ній об’єктивно менша частка впливу, навіть якщо ми фізично не зменшуємо використання вугільної галузі, але ми зменшуємо частку доданої вартості, яка створюється за рахунок вуглеводів”, – розповів експерт.

Низькокарбонова економіка

“Перехід до низькокарбонової економіки – це тренд, зламати який ми не можемо. І нам потрібно думати як ми в цій історії беремо участь. Вугілля – це найбільш суттєво. Очевидно що це найбільше буде вдаряти по ньому. Але насправді такі ж обмеження можуть торкнутися і нафти з нафтопродуктами”, – підкреслив Кушнірук.

На кого думку, перехід на відновлювані джерела енергії, на електротранспорт – це ті технології, які Україна має розробляти сама, не сподіваючись на інші країни та їх розробки.

Логістика

За словами Кушнірука, значна частка вартості металургічної продукції в Україні утворюється сасе через витрати на логістику.

“У нас дуже перекошена система тарифоутворення – в результаті ми зродожчуємо саму продукці. На залізниці і в портах у нас виникають додаткові витрати. Якщо скорочувати тариф, а для цього є можливості, і створити конкурентне середовище в сфері перевезення, то це може певною мірою здешевшувати продукцію. І вона стане більш конкурентною”, – сказав експерт.

Як повідомляло BitukMedia: