У Києві на багатоповерхівці встановили найпотужнішу в Україні дахову сонячну станцію

70
https://ecotown.com.ua/

У Києві на Троєщині, а саме на проспекті Шухевича, 30 встановили на багатоповерховому будинку дахову сонячну електростанцію потужністю 300 кВт.

Як повідомив в коментарі ВitukМedia представник компанії Eco Tech Ukraine Василь Амбросов, термін окупності такої сонячної станції складяє 5-7 років.

“Кінцева ціна станції під ЗТ може значно відрізнятись одна від одної при однаковій потужності, це залежить від того які  Обл.єнерго видало ТУ (технічні умови). Середня ціна може коливатись від 0,7 – до 0,9$ за Вт. Звідси і окупність – 5-7 років”, – заначив екперт Eco Tech Ukraine.

За словами Амбросова вартість 1вт потожності сонячної електростанції коливається в діапазоні 0,5-0,6$. Таким чино вартість всієї станції на троєщині складає приблизно 150 тис – 180 тис доларів.

За інформацією, проект реалізувало об’єднання співвласників багатоповерхового будинку спільно з компанією Аврора Терм.

Інвестор відремонтував дах будинку з 14 під’їздами і побудував сонячну електростанцію. Відомо, що інвестор платить за оренду даху 40 тис. грн., яких вистачає, щоб оплатити електроенергію для місць загального користування – освітлення під’їздів, робота ліфтів і насосів у підвалі.

Відповідно жителі отримують новий дах, його регулярний ремонт і здешевлення комунальних платежів. Згенеровану СЕС електроенергію інвестор продає за «зеленим» тарифом.

У під’їздах будинку використовується LED-освітлення, датчики руху, датчики відкриття дверей, центральний хаб.

Як повідомляло BitukMedia: