Три українських атомних енергоблоки повністю перейшли на американське паливо

189
АЕС
Фото: pixabay.com

28 червня активна зона реактора енергоблока №2 Южно-Української АЕС була повністю сформована з паливних збірок  виробництва компанії Westinghouse (ТВЗ-WR).

Про це повідомила пресслужба державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки

Таким чином, це третій енергоблок ВВЕР-1000, який завантажений паливом Westinghouse (енергоблок № 3 ЮУАЕС та енергоблок № 5 ЗАЕС вже працюють виключно на паливі компанії Westinghouse).

Сьогодні це паливо експлуатується на двох Южно-Українських (повне завантаження) і чотирьох Запорізьких атомних енергоблоках (№5 – повне завантаження, № 1, 3, 4) та, за словами фахівців, його конструкційні особливості та експлуатаційні характеристики довели свою надійність часом.

Нагадаємо, експлуатація палива Westinghouse розпочалася на ЮУАЕС ще в 2005 році. Тоді до активної зони блока №3 вперше було завантажено шість дослідних (пілотних) тепловиділяючих збірок американського виробництва. Через п’ять років, у 2010-му, була завантажена перевантажувальна партія, що складалася із 42 касет. У 2018 році здійснено повне завантаження паливом Westinghouse енергоблока №3 і це стало знаковою подією у масштабах усієї країни.

Проєкт кваліфікації ядерного палива в країні здійснюється в рамках угоди між Урядами США та України за фінансової й методичної підтримки американської сторони.

Як повідомляло BitukMedia: