Світовий банк вчергове інвестує в Україну, на цей раз галузь енергетики отримає понад 200 млн доларів

19
glavcom.ua

Україна завершила перемовини зі Світовим банком щодо залучення $211 млн на реалізацію інвестиційного проєкту «Укргідроенерго» з підвищення стійкості енергосистеми.

Про це повідомила пресслужба міністерства енергетики України.

«Реалізація проєкту сприятиме підвищенню надійності роботи української енергосистеми, виконанню вимог щодо функціонування в синхронному режимі з європейськими мережами та міжнародних зобов’язань у сфері скорочення викидів парникових газів, що визначено пріоритетними напрямками роботи Міненерго», — наголосив перший заступник міністра енергетики України Юрій Власенко.

Так, у рамках проєкту «Україна – Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі планується залучення $177 млн від Світового банку та $34 млн від Фонду чистих технологій.

Розгляд пакету гарантійних і фінансових угод радою директорів Світового банку відбудеться вже до кінця червня.

У межах проєкту передбачено:

  • встановлення систем акумулювання енергії потужністю 197 МВт на Київській ГАЕС, Канівській ГЕС, Кременчуцькій ГЕС і Середньодніпровській ГЕС;
  • сонячні електростанції з потужністю 35,9 МВт та 28 МВт,
  • акумулятори потужністю 15 МВт на Дністровській ГЕС.

Відзначається, що таке оновлення дозволить надати оператору системи передачі – НЕК «Укренерго» додатковий резерв підтримки частоти та розширити регулювальний діапазон автоматичного резерву відновлення частоти.

Як повідомляло BitukMedia: