Ще три катери «Island» отримає Україна у 2021 році

41
mil.gov.ua

Військово-морські сили України у 2021 році отримають іще три американські катери класу «Island».

Про це повідомив пресцентр Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Представники ВМС  ЗСУ та Берегової охорони США проводять в Одесі триденну зустріч, де опрацьовується план передачі Україні додатково трьох катерів «Island».

«Обговорюється питання поставки ще трьох катерів протягом поточного та наступного років», – заявив начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України Василь Радчук.

За його словами, отримання катерів – «процес тривалий» і потребує «як оновлення та модернізації обладнання катерів, так і підготовки екіпажів».

«Ми очікуємо, що до кінця 2020 року катери будуть повністю готові до прийому екіпажів, які ми відправимо для підготовки на початку 2021 року. Попередньо, перші два катери увійдуть до складу Військово-Морських Сил ЗС України вже у травні 2021 року, наступний – з невеликим інтервалом», – повідомив Радчук.

Одним із питань зустрічі визначено обговорення можливості підготовки катерів для передачі та навчання екіпажів за рахунок іноземної сторони, а також можливості додаткової підготовки на базі військової частини Берегової охорони США в м. Балтимор українських інструкторів.

Вони надалі мають забезпечити повний цикл підготовки майбутніх екіпажів на базі вже отриманих катерів «Island» безпосередньо в Україні.

Як повідомляло BitukMedia, посол України у США Володимир Єльченко заявив, що Україна у 2020 році отримає допомогу від США на суму у 698 мільйонів доларів: оборонної допомоги на 250 мільйонів та фінансово-економічної – на 448 мільйонів.