Подарункові сертифікати на платні камери: чому СІЗО потребуть вливання грошей

35
Платна камера СІЗО
Фото з фейсбук-сторінки Дениса Малюськи

Міністерство юстиції запустило для громадян нову послугу – подарунковий сертифікат на користування послугами платних камер у СІЗО. Виручені гроші мають піти на капітальний ремонт інших камер ізоляторів.

Стан українських СІЗО залишається системною проблемою, яка роками не вирішується сказав у коментарі ВitukМedia представник організації Україна без тортур Андрій Богданенко.

“Неналежні умови тримання та порушення прав людини у слідчих ізоляторах коштують великих грошей українським платникам податків. Адже саме за рахунок наших податків сплачуються компенсації людям, які виграли справи в ЄСПЛ проти України за третьою статтею Конвенції, яких, до слова, багато”, – зазначає Богданенко.

Поки що проект платних камер вважається пілотним і перспективи його повномасштабного запуску незрозумілі.

“Важко говорити чи дотягнуться платні камери до міжнародних стандартів, адже не зрозуміло куди приведе цей пілотний проект платних камер. Поки міністр юстиції вихваляється сертифікатами до платних камер СІЗО, абсолютна більшість ув’язнених живе в умовах, що порушують їхню гідність”, – додає Богданенко.

Як розповів міністр юстиції Денис Малюська, подарункові сертифікати на розміщення у платних камерах у СІЗО виявилися популярною послугою.

«Послуга вже популярна, вже купляють. (Вартість сертифікату — ред.) залежить від міста. Тому що там є опції: можна обрати строк — день, тиждень, місяць і місце розташування слідчого ізолятора. Це коштує від 1000 до 12000 гривень. Київський СІЗО — це 12 тисяч гривень за місяць перебування. До речі, 2 сертифікати придбані саме по 12 тисяч гривень», — розповів Малюська.

За словами міністра, за перші години після запуску послуги, було придбано щонайменше чотири такі сертифікати, що принесло на рахунки Мін’юсту 28 тисяч гривень.

«Скільки б ми не отримали за них — це будуть ті кошти, які ми заробимо, щоб навести лад в СІЗО і перестати утримувати людей там в жахливих умовах», — наголосив Малюська.

Як повідомляло BitukMedia: