Пиріг на $320 млрд: Україна може переманити частину доходів ринку світового туризму

46
фото: Державне агентство розвитку туризму України

Пандемія коронавирусу завдала світовому туризму збиток, за даними Всесвітньої туристичної організації ООН (UNWTO), на 320 млрд доларів. Тому Україна повинна взяти участь в розділі цього «пирога».

Про це пише Кирило Сазонов в своєму блозі на Site.ua.

«Думаю, нам потрібна серйозна програма з розвитку туризму, як на рівні міст, так і у вигляді державної програми. Тут потрібен швидше курс і законодавча підтримка, а не чергове відомство з фінансуванням. Це вигідніше і перспективніше, ніж продовжувати зміцнювати статус сировинного придатка розвинених країн. Суму на початку тексту все запам’ятали, думаю», — пише автор.

Він повідомив, що більшість членів експертної групи з туризму очікують відновлення міжнародного туризму до другої половини 2021 року. Взагалі, туризм це дуже перспективний сегмент ринку, який активно приростати останні роки. І розумні люди цим користувалися.

«Потенціал же України величезний — неймовірно красива природа (Карпати, каньйони на Черкащині). З історичним пам’яткам схожа картина — величезний потенціал, до якого десятиліттями «не доходили руки». За великим рахунком повноцінно напрямок туризму розвивав тільки Львів. Чернігів і Київ задовольнялися дрібницями — ніякого культу і активної роботи. Маючи неймовірну історію і можливості можна везти туристів в будь-який сезон», — розповів Сазонов.

Експерт повідомив, що найбільше грошей за останні роки в країни, для яких дуже важлива сфера туризму, принесли не європейці і не американці, а китайські туристи. «У цьому ключі підписаний Зеленським безвіз з Китаєм це дуже правильне рішення. Але — це не гарантія. Це шанс для туристичної галузі України. Хороший такий, але шанс. Який можна використовувати, а можна … як ми вміємо», — підкреслив Сазонов.