Нова пам’ятна монета від Нацбанку: на ній зображено Героя України Василя Сліпака

23
5.ua

Національний банк України випустив пам’ятну монету із зображенням загиблого на Донбасі в 2016 році оперного співака, Героя України Василя Сліпака.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

«Присвячена Герою України, кавалеру орденів “Золота Зірка”, “За мужність” І ступеня, лицарю свободи, волонтеру, учаснику бойових дій на сході України, воїну-добровольцю з позивним “Міф” – Василю Ярославовичу Сліпаку», — зазначено в повідомленні.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, праворуч від якого напис “Україна” (півколом).

У центрі на дзеркальному тлі – портрет Василя Сліпака, праворуч від якого: нотний рядок.

Ліворуч написи: Василь Сліпак “Міф” (унизу півколом).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено соловейка на стволі автомата, стилізовані гілки дерев (угорі та внизу).

Уточнюється, що загалом було викарбовано 35 тисяч монет із зображенням Сліпака, а вартість кожної з них на сайті НБУ становить 49 грн.

bank.gov.ua

Про Василя Сліпака

Василь Сліпак (1974-2016 рр.) – український оперний співак (бас-баритон), соліст Паризької Національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час війни на сході України, позивний “Міф”. Був також одним із лідерів української громади Франції, членом Об’єднання українців Франції.

Тричі бував на фронті. Вперше поїхав на війну в травні 2015 року. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку в складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся пораненим.

Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, у Водяне – на лінію зіткнення. У жовтні повернувся у Париж. У червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися там на півроку, але 29 червня загинув у бою від кулі ворожого снайпера.

У лютому 2017 році Василю Сліпаку посмертно надати звання Героя України.

Як повідомляло BitukMedia: