На Рівненщині запускають найбільшу в області сонячну електростанцію

801
сонячна енергетика
сонячна енергетика

Найбільша в Рівненській області сонячна електростанція запрацює на Костопільщині. Її будує ТОВ «Теплоенерго Сервіс» на території Малолюбашанської ОТГ.

Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

Зазначається, що електростанцію зводять на 20 га індустріального парку, вона міститиме 5200 сонячних панелей і матиме потужність 1,8 мВт. У її спорудження інвестовано 1,8 млн євро.

«Держава купує таку електроенергію у виробника за визначеним «зеленим тарифом». А завдання обласної влади – допомагати бізнесу на різних етапах будівництва потужностей. Тому підписав розпорядження про зменшення вартості оренди землі для інвестора. Відтепер і до моменту введення СЕС в експлуатацію ТОВ

«Теплоенерго Сервіс» платитиме за користування ділянкою удвічі менше – 1,5% від її нормативної грошової оцінки. Зекономлені на оренді понад 400 тисяч гривень на рік інвестор зможе спрямувати в розвиток СЕС чи прискорення будівництва», – відзначив голова ОДА Віталій Коваль.

Наразі «Теплоенерго Сервіс» проводить роботи щодо приєднання сонячної електростанції до Єдиної енергетичної системи.

Зокрема, завершується прокладання підземного кабелю до точки підключення, проходить сертифікація обладнання в НКРЕКП для укладання договору; заплановано продовження будівництва сонячної електростанції зі збільшенням потужностей до 6 мВт.

Як повідомляло BitukMedia: