На цигарках та алкоголі з’являться QR-коди: що з ними робити?

57

Кабінет Міністрів у середу затвердив зміни до положення про виготовлення, зберігання і продаж марок акцизного податку, які передбачають запуск проєкту “Електронна акцизна марка”.

Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

На паперових марках тепер з’являться два нові елементи: QR-код і штрих-код. Їх можна буде зчитати і таким чином ідентифікувати оригінальність продукції.

Марки нового зразка можна буде замовити вже з 1 квітня, а з 1 травня їх почнуть вводити в обіг на алкогольних напоях.

Для отримання акцизної марки, перевірки сплати акцизу та звіту виробник використовуватиме електронний кабінет платника податків.

“Паралельно з введенням електронної акцизної марки для алкогольних виробів і можливістю для населення перевіряти акцизну марку на легальність за допомогою відкритої бази даних, ми разом з профільним комітетом ВР якнайшвидше опрацюємо законодавчі ініціативи щодо повноцінного впровадження трек-енд-трейс і продовжимо скоординовану боротьбу з ухиленнями від сплати податку”, – прокоментувала рішення уряду Міністр фінансів Оксана Маркарова.

За даними Міністерства фінансів, у 2019 році з незаконного обігу вилучили алкогольні напої вартістю 154,8 млн гривень.

Як повідомляло BitukMedia, Кабінет Міністрів України планує найближчим часом запустити перші пілотні проєкти використання електронних акцизних марок. При цьому ані бізнесу, ані державі для цього не потрібно буде робити великих капіталовкладень у розвиток спеціальної інфраструктури.