МВФ назвав умови для надання Україні нового траншу

53
24 канал

МВФ позитивно сприйняв ухвалення банківського закону в першому читанні, але очікує на його остаточне ухвалення та внесення змін до державного бюджету України. Допомогу нададуть лише після ухвалення “банківського закону” в другому читанні.

Про це йдеться в заяві постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана, пише ТСН.

МВФ також закликає владу продовжувати роботу із Світовим банком для забезпечення ефективного, прозорого і конкурентноздатного ринку землі.

“Ми окрім цього очікуємо на ухвалення змін до бюджету на 2020 рік, які допоможуть владі дати відповідь на надзвичайні виклики, що постали внаслідок COVID-19”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні 30 березня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за банківський закон та ухвалила в цілому законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Законопроєкт після розгляду всіх правок підтримали 259 нардепів.

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 липня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю – громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.