Коронакриза і «Велике будівництво»: у Раді зареєстрували Держбюджет-2021

18
ua.news

18 вересня 2020 року у Верховній Раді України зареєстрували Проєкт Закону про Державний бюджет України на 2021 рік.

Про це повідомляє Офіційний портал Верховної Ради України.

«У розрахунках показників бюджету на 2021 рік було враховано Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2021 рік, який було розроблено Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та схвалено постановою Кабінету Міністрів України», — йдеться у пояснювальній записці.

Згідно з документом, серед пріоритетів Держбюджету — заходи для проходження коронокризи та відновлення економіки після неї; розвиток оборонозахисту, продовження проєкту «Велике будівництво», розвиток залізничого транспорту та масштабна цифровізація економіки країни.

Окрім того, згідно з Держбюджетом-2021 очікується зростання доходів на рівні 9,4%. Доходи складуть 1,071 трлн грн, витрати 1,350 трлн грн.

Мінімальна ж зарплата має зрости на 30%. Заплановано двоетапне підвищення з 1 січня до 6 тис. гривень і з 1 липня до 6,5 тис. грн.

А от, видатки на соціальний захист населення складуть 324 млрд гривень — це на 7,5 млрд гривень більше, ніж у 2020 році. З цієї суми витрати для Пенсійного фонду складуть 204 млрд гривень. Так мінімальна пенсія має зрости на 9,3% — з 1,769 тис. грн до 1,934 тис. грн.

«Країна потребує рестарту. Тому цей документ можна назвати бюджетом можливостей для подальшого розвитку. Можливостей для підтримки громадян після удару пандемії. Серед пріоритетів – підвищення мінімалки до 6 500 грн, індексація пенсій та доплат пенсіонерам віком 75+, забезпечення доступними і якісними медпослугами, у тому числі спрямування коштів на COVID-пакет, продовження освітньої реформи, розвиток культури та підтримка спорту високих досягнень», — зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Як повідомляло BitukMedia: