Карантин в Україні продовжили ще на місяць

86

Кабінет міністрів через ситуацію з коронавірусом в Україні розширив режим надзвичайної ситуації на всю країну.

Згідно з рішенням уряду, прийнятим 25 березня, режим надзвичайної ситуації вводиться на 30 днів – до 24 квітня.

Крім того, на 30 днів по всій країні продовжується карантин.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, режим надзвичайної ситуації можуть як продовжити ще більше, так і припинити раніше терміну на окремому засіданні уряду.

Глава Кабміну наголосив, що режим надзвичайної ситуації не обмежує конституційні права громадян, а «лише консолідує зусилля для подолання загрози».

«Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві», – говориться у повідомленні в ТГ-каналі прем’єр-міністра України.

Додатково до цього рішення Кабмін постановив:

  • належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
  • залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
  •  усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
  • надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 25 березня в Україні зареєстровано 113 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 4 летальні.

1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 29 нових випадків.

Виявлено перші випадки інфікування у Волинській, Одеській, Луганській та Запорізькій областях.

Як повідомляло BitukMedia, в рамках протидії коронавірусу COVID-19 у Києві забороняється продаж алкоголю на розлив, продаж кавових напоїв та шаурми з собою.