Конкуренція з білоруськими ІТ-фахівцями піде лише на користь українській економіці — експерт

37
фото: inlviv.in.ua

Робота білоруських фахівців в Україні матиме лише позитивні наслідки, які сприятимуть зростанню економіки та розвитку галузі IT в цілому. 

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповів експерт галузі IT Євгеній Бровдій.

«Залучення білоруських IT фахівців хоч і створює конкуренцію, але це не принципово, адже воно сприяє зростанню економіки і розвиток галузі в цілому», — наголосив експерт.

За його словами, наразі мало країн, де нормально розвивають IT-сектор. А білоруси, як і українці — сильні фахівці своєї сфери, тому залучення нових працівників піде Україні лише на користь.

«Більше фахівців — краще розвинений сектор — більше закордонних зв’язків — більше грошей (загальний дохід від айті сектора для самої держави досить таки великий)», — зазначив Бровдій.

І підсумував, що в айтішників досить великі заробітні плати, а тому з них можна вимагати відповідні податки, а це є черговим прикладом позитивного наслідку залучення не лише білоруських фахівців, а й іноземних загалом.

Напередодні ж, президент України Володимир Зеленський підписав указ для розвитку інвестиційного потенціалу України та залучення ІТ-фахівців та інноваторів з Білорусі.

Згідно з указом, удосконалять і спростять процедуру реєстрації білоруських ІТ-фахівців як фізосіб-підприємців — платників єдиного податку.

Наразі у Білорусі через масові акції незгодних із підсумками виборів президента, на яких переможцем було оголошено Олександра Лукашенка, усе більше білорусів тимчасово їдуть в Україну.

Як повідомляло BitukMedia: