Інвестиції на 450 млн євро: в уряді підрахували, скільки українців встановили сонячні панелі

90

За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, станом на початок 2020 року 22 тисячі українських родин встановили сонячні панелі й використовують сонячну енергетику.

Про це повідомляють у пресслужбі відомства.

Загальні інвестиції в сонячні панелі сягнути 450 мільйонів євро, а загальна потужність установлених українцями сонячних панелей складає понад 553 мегавати.

«Чим більше людей стають виробниками електричної енергії, тим менше монополій та зловживань. Тому виробництво чистої енергії домогосподарствами для власних потреб – це дуже правильний напрям», – повідомив міністр енергетики Олексій Оржель.

Він зазначив, що уряд не планує змінювати умов щодо домогосподарств, які користуються сонячними панелями.

Найбільше сонячних панелей українці встановили у Дніпропетровській (2700), Тернопільській (понад 2000) та Київській (1800) областях.

До 2014 року в Україні було лише 20 родин, які встановили сонячні панелі, тобто за 6 років їх кількість зросла у 1100 разів.

Зазначимо, що енергія, яку виробляють в Україні «зелені» електростанції (вітрові та сонячні), продається за «зеленим» тарифом, який в Україні один із найвищих у Європі.

«Зелені» тарифи – це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію. Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

Як повідомляло BitukMedia, гідроелектростанції відстали: у США змінився лідер з виробництва “зеленої” енергетики