Фрилансери тепер під контролем: у Кабміні ухвалили новий відповідний законопроєкт

23
work.ua

Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт про регулювання нестандартних форм трудових відносин, зокрема роботи фрилансерів.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

«Документом пропонується введення нової особливої форми трудового договору – трудового договору з нефіксованим робочим часом», — ідеться у повідомленні.

Це пропонують у тому випадку, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та періоди виконання роботи.

За допомогою такого документа сторони можуть визначати необхідність та час залучення працівника до роботи, її обсяг та режим виконання. При цьому оплата праці відбуватиметься виключно за той час, коли робота фактично виконується.

У Мінекономіки впевнені, що це позитивно вплине і на самих працівників: вони зможуть більш вільно планувати свою роботу та не прив’язуватись до одного роботодавця та робочого графіку підприємства.

Як зазначили в міністерстві, наразі фрилансери здебільшого оформлюють цивільно-правові договори, що, по суті, позбавляє їх деяких прав та гарантій. Проєкт закону, який розробили в Мінекономіки, має забезпечити, щоб фрилансери мали право на належний режим роботи, час відпочинку, порядок прийняття на роботу та звільнення з неї, виплати заробітної плати та гарантовану мінімальну кількість оплачуваних годин на місяць.