Ціна на газ стане нижчою? Шмигаль розповів підходи зміни тарифів на газ для населення

27

У Міненерго представили два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Перший підхід — це формування тарифів на газ за формулою «ціна на європейських хабах «мінус» транспортування газу до України», який пропонує Міністерство енергетики», — розповів голова уряду.

За його словами, також пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників.

«Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил», — пояснив Шмигаль.

«Другий підхід, який пропонує державна компанія «Нафтогаз», — це посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить «Нафтогаз»», — додав він.

Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців.

Шмигаль також зазначив, що за результати наради з відповідальними відомствами «сформували механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу».

«НКРЕКП (Нацкомісія з тарифів — ред.) терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу», — підкреслив прем’єр.

Як повідомляло BitukMedia: