+5 нових проєктів: Україна знову співпрацюватиме зі Світовим банком

15
epravda.com.ua

Рада директорів Світового банку розгляне фінансування 5 спільних з Україною проєктів, зокрема щодо вакцинації від COVID-19.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

«Я дуже вдячний Світовому банку за зусилля задля втілення багатьох важливих проєктів та допомогу у боротьбі з коронавірусною кризою в минулому році», — прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.

Так, на розгляд Ради директорів Світового банку найближчим часом заплановано винести фінансування наступних проєктів: «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів», «Київська міська мобільність», «Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в «Укргідроенерго» та додаткове фінансування проєкту «Доступ до довготермінового фінансування» для Укрексімбанку.

У Мінфіні додають, що вибірка коштів в рамках портфелю Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) є найбільшою у порівнянні з іншими міжнародними фінансовими організаціями — станом на 01.01.2021 склала 693,55 млн дол., що у 2,3 раза більше, ніж рік тому.

Також міністр фінансів обговорив з віцепрезиденткою СБ у справах Європи та Центральної Азії Анною Б’єрде потенційні проєкти. Серед них – збільшення підтримки України на боротьбу з COVID-19 та нові інвестиційні проєкти розвитку транспортної інфраструктури в Україні.

Обидві сторони висловилися щодо прогресу України в питанні земельної реформи та озвучили сподівання щодо якнайшвидшого продовження роботи з МВФ.

Строк дії існуючої Стратегії партнерства Світового банку та України 2017-2021 спливає у червні цьогоріч. Відтак, «вже час розпочати системну діагностику країни для визначення ключових пріоритетів для наступної чотирирічної Стратегії партнерства», – зазначили у міністерстві.

Як повідомляло BitukMedia: